Одеська область: в Ізмаїльській РВА заявили про нові виклики для освітніх установ району

З внесенням змін до ст. 32 Кодексу цивільного захисту України, відомий раніше принцип "двох стін" при повітряній тривозі більше не діє. Тепер всі заклади освіти, зокрема дитячі садки, зобов'язані мати повноцінні укриття. Це створює нові виклики для освітніх установ в Ізмаїльському районі, які тепер повинні забезпечити відповідні умови безпеки для дітей та працівників.

У Вилківській громаді ситуація критична. Більшість закладів не можуть забезпечити навчання в очному форматі з 01 вересня 2024 р. через відсутність відповідних укриттів. Лише 2 дитсадки мають необхідні укриття. Інші заклади будуть працювати дистанційно. Наразі розглядається можливість будівництва укриття для ОЗО «Вилківський ЗЗСО №1».

У Кілійській громаді з 21 закладу освіти в громаді за очним форматом зможуть функціонувати лише 5 (3 школи та 2 дит.садка). Всі інші заклади загальної середньої освіти та заклади дошкільної освіти перейдуть на дистанційну форму навчання. Громада не має коштів на будівництво захисних споруд. Проте, виділено кошти на закупівлю трьох модульних укриттів.

В Ізмаїльській громаді у закладах освіти функціонують 14 найпростіших укриттів. Додатково на договірних засадах два заклада загальної середньої освіти використовують поряд розташовані укриття. Крім того, 9 закладів освіти мають укриття за правилом "двох стін".

Перед початком 2023-2024 н. р. спеціально створена комісія провела перевірку укриттів, тому, враховуючи зміни в законодавстві, існує потреба у модернізації та/або будівництві нових укриттів для відповідності новим вимогам.

У Саф’янівській громаді на даний час з 16 закладів загальної середньої освіти - 8 шкіл працюють очно, 8 – змішано у 2 зміни; 14 закладів дошкільної освіти працюють очно. Керівництво громади та ДСНС оглянули укриття і запланували ремонти та створення додаткових укриттів. Планується будівництво нових укриттів для кількох закладів.

У Ренійській громаді на 01 травня 2024 р. за очним форматом працює - 11 ліцеїв та 2 філії, з них 9 ліцеїв та 1 філія з власними укриттями, інші 2 ліцеї та 1 філія на базі інших закладів освіти. З 10 закладів дошкільної освіти - 1 працює за дистанційною формою.

З 01 вересня 2024 року відбудуться зміни у форматі роботи закладів освіти, а саме за очним форматом працюватимуть 9 ліцеїв та 2 філії, за дистанційною формою 2 ліцеї. З 10 закладів дошкільної освіти - 3 працюватимуть за дистанційною формою.

В Суворовській громаді функціонують 6 закладів загальної середньої освіти (найпростіше укриття мають - 4, протирадіаційне укриття - 2) та 6 закладів дошкільної освіти (найпростіше укриття мають - 2, протирадіаційне укриття наявне - 1, планується приєднати до закладу загальної середньої освіти - 1, планується встановити модульні укриття - 2).

. Питання укриттів знаходиться на постійному контролі керівництва Ізмаїльської РДА.

Добавить комментарий

Новости от od-news.com в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/odnews