В Одеській області існує загроза виникнення інфекційних захворювань
У зв’язку із надзвичайною ситуацією, яка склалася через руйнування Каховської ГЕС, підтопленням значних територій та міграцією населення існує загроза виникнення інфекційних захворювань, спільних для людей і тварин. Одним із таких захворювань є лептоспіроз. Про це повідомляє «Бессарабія INFORM», посилаючись на обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Лептоспіроз є особливо небезпечним інфекційним захворюванням, що спричиняється бактерією Leptospira. Ця хвороба характеризується ураженням печінки, нирок та нервової системи. Носіями є тварини з хронічною нирковою інфекцією, як правило, щури, собаки, велика рогата худоба, коні, вівці, кози та свині.
Інфікування лептоспірами відбувається під час купання у водоймах, які забруднені зараженою сечею хворих тварин, при роботі на заводнених територіях без спецодягу, через вживання сирої забрудненої води та харчових продуктів, до яких мали доступ гризуни, при риболовлі, сінокосі, під час догляду за хворими й інфікованими тваринами, а також при забої заражених тварин, обробленні м’яса.
«У тіло людини збудник лептоспірозу потрапляє через слизові оболонки (очі, ніс, рот) або через ушкодження на шкірі (порізи, подряпини, тріщини). На місці проникнення інфекції ніякого запалення не виникає, тому зараження проходить непоміченим. Інкубаційний період триває від 4 до 14 днів (частіше 7-9 днів). Від моменту зараження до захворювання при лептоспірозі проходить 1-2 тижні, однак, хвороба може проявитися і протягом місяця», ─ наголошують фахівці.
Громадянам рекомендують, якщо через 1-2 тижні після відпочинку на водоймах спостерігається лихоманка з підвищенням температури в межах 38-40 градусів, головний біль, світлобоязнь, безсоння, нудота, блювання, втрата апетиту або м’язові болі (головним чином у литкових м’язах), негайно звертатися до лікаря та не займатись самолікуванням.
«Перша фаза захворювання може минути за 5 – 7 діб, але без лікування хвороба повернеться у тяжкій формі і може закінчитися летально. Не ризикуйте своїм життям та життям своїх близьких!», ─ закликають мешканців в установі.
Запобігти захворюванню дуже просто: не купатися у стоячих водоймах, після перебування у річковій воді приймати душ, утримуватись від купання у водоймах при пошкоджених шкірних покривах, вакцинувати домашніх тварин, уникати контакту з хворими та інфікованими тваринами та знищувати гризунів у помешканнях.
Новости от od-news.com в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/odnews