Настоятелька жіночого монастиря УПЦ в Одесі: Ось такий планується масовий «антицерковний блекаут»

Темі ймовірної заборони діяльності УПЦ настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря, матушка Серафіма присвятила коментар на власній сторінці у соціальній мережі Фейсбук. На її думку, такі дії не будуть сприяти покращенню іміджу України в демократичному світі.

Матушка Серафіма (Шевчик) переконана, що у разі заборони УПЦ найскладнішим питанням буде закриття тисяч храмів та монастирів.

«Якщо на Заході, зокрема в Галичині, закрити доведеться від 1 до 15 відсотків храмів, то в центрі - від 50 відсотків і більше. А на сході та півдні закриттю підлягатимуть до 90 відсотків наявних православних храмів. Уявімо, що, наприклад, зачиняться церкви та монастирі в усій Одесі, або в Харкові, або в Миколаєві чи Херсоні. Ось такий планується масовий «антицерковний блекаут».

Для місцевих органів, в тому числі силових, це досить серйозна проблема: процес закриття, контроль, протидія спротиву віруючих. Загонів Нацполіціі і тероборони може не вистачити…

Що тоді - з фронту надсилати військових?

Другий аспект - передача храмів ПЦУ. Духовенства для заповнення усіх цих приміщень ПЦУ не має. Відправи припиняться. Хоча насправді вони продовжуватимуться, тільки в інших локаціях: на квартирах, в орендованих залах, а то й прямо на вулиці біля брам рідних храмів і монастирів. Релігійне життя увійде в стан колапсу. Весь світ обійдуть відео і фото зачинених дверей тисяч церковних споруд та натовпів вірян, яких звідти вигнали і які моляться просто неба».

На думку настоятельки жіночого монастиря УПЦ в Одесі, небезпека ще й в тім, що регіони, де це закриття буде йти на декілька сотень храмів водночас, межують із країною-агресором. «Росія негайно використає ці дії задля посилення своєі пропаганди і звинувачення органів державної влади України в дискримінації власних громадян за релігійною ознакою. Під час воєнного стану державні органи зможуть припиняти відправи УПЦ через заборону масових зібрань. Але в разі непокори віруючих силові методи проти богослужінь викличуть людське невдоволення і не будуть сприяти покращенню іміджу України в демократичному світі», - пише матушка Серафіма.

Добавить комментарий

Новости от od-news.com в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/odnews