Поліція Одеської області попередила про небезпеку

Поліцейські Одещини застерігають: зловмисники можуть робити дублікати платіжних карток та викрадати з них гроші.

Як убезпечити себе від таких протиправних дій, розповів начальник відділу розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів (відділу детективів) Слідчого управління ГУНП в Одеській області Вадим Зелінський.

Майор поліції зауважує, що існує вид шахрайства, пов’язаний із скануванням магнітної стрічки банківської картки. Реалізовується він наступним чином.

Потерпілий приходить у місця для надання публічних послуг (магазини, кафе, ресторани, бари тощо) і розраховується за отримані послуги чи товари своєю платіжною карткою. Щоб заволодіти важливими даними про неї, шахраї одноосібно або у змові з працівниками таких закладів, сканують її двічі. Перший раз продавець або той, хто надавав послуги, сканує картку через відповідний термінал банківської чи фінансової установи для відповідного розрахунку, а другий раз – через відповідний скан, що зчитує індивідуальні дані.

Надалі зловмисники виготовляють дублікат магнітної стрічки, який наклеюють на картки з відповідними параметрами, що дає їм можливість знімати гроші, наявні на рахунку потерпілого.

«Щоб запобігти такому виду шахрайства, насамперед необхідно особисто розраховуватися карткою. Якщо ж ви передаєте її продавцеві, бармену чи ще комусь, необхідно тримати процес розрахунку у вашому візуальному контролі», - наголосив поліцейський.

Нагадаємо: начальник відділу розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів (відділу детективів) Слідчого управління ГУНП в Одеській області нещодавно розказував про те, як зловмисники вводять в оману громадян у телефонному режимі і привласнюють гроші з їхніх банківських рахунків та як поводитися з такими адресантами, а також про шахрайські схеми з орендою житла й продажем неіснуючих товарів і послуг в Інтернеті.

Добавить комментарий

Новости от od-news.com в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/odnews