В Одесі вперше виявили 533 випадки підвищеного тиску

Департамент охорони здоров’я Одеської міськради та Одеський міський Центр здоров’я провели з 14 по 18 листопада 2022 року Тиждень профілактики та ранньої діагностики цукрового діабету в міських медзакладах первинної ланки. Захід приурочено до Всесвятнього дня боротьби з цукровим діабетом, який відзначався 14 листопада.

У рамках заходу сімейні лікарі пропонували всім охочим безкоштовно визначити рівень глюкози в крові та артеріальний тиск, проводили вимірювання зросту, ваги, індексу маси тіла, надавали консультації з корекції харчової поведінки.

За тиждень обстеження в сімейних амбулаторіях Одеси пройшли 5782 пацієнти, що дозволило вперше виявити 533 випадки підвищеного тиску та 304 випадки перевищення нормального рівня глюкози в крові.

Рання діагностика дозволяє своєчасно виявити цукровий діабет та попередити розвиток його ускладнень. Навіть за відсутності скарг і симптомів зайва, кожен повинен 1 раз на рік виміряти рівень цукру крові.

Сайт мерії Одеси нагадав, що до пакета безоплатних послуг на рівні первинної медичної допомоги щодо профілактики, діагностики та лікування діабету входять:
- вимірювання рівня цукру в крові;
- вимірювання артеріального тиску;
- оцінку загального серцево-судинного ризику за шкалою SCORE;
- вимірювання індексу маси тіла;
- аналіз на загальний холестерин;
- консультація щодо здорового способу життя;
- направлення на інші аналізи та дослідження у вузьких спеціалістів;
- призначення ліків за програмою «Доступні ліки» при діабеті 2 типу;
- виписка рецепта на інсулін за призначеним ендокринологом планом лікування.

Наразі препарати інсуліну входять до програми реімбурсації ліків, що забезпечує доступність лікування для пацієнтів із цукровим діабетом.

До реєстру ліків, які підлягають реімбурсації за програмою медичних гарантій, включено 72 препарати інсулінів, 45 з них – повністю безоплатні. Отримати свої ліки пацієнти можуть у будь-якій аптеці України, яка бере участь у програмі. В Одесі активну участь у роботі програми реімбурсації інсулінів бере мережа муніципальних аптек комунального підприємства «Одесфарм».

Добавить комментарий

Новости от od-news.com в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/odnews