В Одеській області нагадали про важливу заборону

Мешканцям Одеської області вкотре нагадали про заборону повідомляти про обстріли. Щойно на Одещині пролунають різного роду вибухи, як в соцмережах і месенджерах починається активне обговорення обстрілів, які люди чули або бачили поруч, та викладають відео і фото свіжих пошкоджень. Однак робити цього не можна, адже це допомагає російським військам. Відеозвернення представника Одеської ОВА з проханням не розповсюджувати інформацію про вибухи та прильоти оприлюднили на офіційній сторінці обласної адміністрації.

За повідомленням Міноборони України, 80% інформації, яку отримує російська розвідка, опрацьовується з відкритих джерел. Тобто російські спецслужби моніторять різні соцмережі, групи, Telegram-канали. І якщо ви повідомляєте, що ракетами цілили в один об‘єкт, але не влучили, то ворог може зробити це вдруге аби таки влучити.

“Після обстрілу не можна повідомляти в соцмережах про детальне місце влучання снаряду чи адресу. Наприклад не варто говорити: “ракетою цілились у вокзал, але потрапили в лікарню, яка знаходиться недалеко” чи “ракета влучила у склад поряд з аеродромом”. Тим самим ви допомагаєте російським військовим скоригувати удар, і можуть прилетіти інші ракети, які вже точно влучать у необхідне місце. Важливо, що виняткове право на оприлюднення офіційних даних щодо наслідків руйнувань, зони ураження внаслідок ударів та обстрілів, кількості жертв і постраждалих мають представники Міністерства оборони, Збройних Сил України, оперативного командування «Південь» та Одеської обласної військової адміністрації. Решта посадових осіб у своїх публічних комунікаціях можуть лише цитувати офіційно оприлюднену інформацію про це”, – наголосив Сергій Братчук.

На жаль, частина користувачів інтернету ставиться до таких закликів влади скептично.

Адже деякі вже звикли до відкритості та висвітлення в Інтернеті абсолютно всього.

Але не варто забувати, що «Ваш ексклюзив» чи «вміння презентувати інформацію першими» може коштувати комусь життя. Особливо це стосується лідерів думок, представників органів влади в районах та містах і керівників територіальних громад.

“Якщо ви не хочете допомагати ворогу й надалі знищувати наші міста і села, тоді дослухайтесь до цього звернення!”, – підкреслюють в ОВА.

Добавить комментарий

Новости от od-news.com в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/odnews