СМИ: Прокурорский произвол в Одессе (ФОТО)

У лютому і березні цього року вітчизняний Інтернет вибухнув серією шокуючи публікацій про те, як одеські правоохоронці начебто викрали підприємця з Нової Каховки і в багажнику автомобіля доставили до Одеської області.

 Повідомлялося, буцімто підприємця незаконно утримували 2 дні, погрозами змушуючи його написати розписки про визнання за собою боргових зобов’язань в інтересах двох місцевих жителів. Публікації ці викликали бурхливу реакцію у суспільстві, прокуратурою Нової Каховки за фактом викрадення підприємця щодо одеських міліціонерів порушено карну справу, звинувативши їх у перевищенні влади, застосуванні насильства і незаконного позбавлення свободи.
 
Цілеспрямована інформаційна атака настільки добре була організованою, а факти, викладені у публікаціях не стикувалися, що ми вирішили провести власне журналістське розслідування. І з’ясувалося, що резонансна справа виглядає дещо інакше, як це намагаються представити деякі ангажовані мас-медіа. Про те, кому і для чого була потрібна ця провокація – у нашому наступному матеріалі.
 
1 лютого 2012 року до Біляївського РВ ГУ МВС України в Одеській області надійшла заява комерційного директора ТОВ "Агропартнер-ХХI" Ходоса В.В. відносно неправомірних дій з боку мешканця м. Нова Каховка Херсонської області Куришко Я.В., який зловживаючи довірою шахрайським шляхом заволодів майном підприємства на загальну суму 643663,06 гривень, чим заподіяв матеріальну шкоду підприємству в зазначеній сумі.
 
Заява зареєстрована в Журналі реєстрації заяв і повідомлень про злочини Біляївського РВ ГУ МВС України в Одеській області за № 628. Начальником Біляївського РВ ГУ МВС України в Одеській області Драганом О.В. розгляд згаданої заяви було доручено оперуповноваженому СДСБЕЗ Біляївського РВ ГУ МВС України в Одеській області Костриці П.П та   старшому оперуповноваженому Мазепі С.В.
 
За результатами проведеної попередньої перевірки було встановлено, що Куришко Я.В. отримав товарно-матеріальні цінності ТОВ "Агропартнер-ХХI" на суму 643663,06 гривень та привласнив їх.
 
Для відібрання пояснень у Куришка Я.В. та проведення інших дій, спрямованих на проведення дослідчої перевірки, належним чином оформивши відрядження Мазепа С.В. та Костриця П.П. за погодженням свого начальства виїхали до м. Нова Каховка Херсонської області. До м. Нова Каховка співробітники СДСБЕЗ виїхали разом з заявником Ходосом В.В., який надав для поїздки власний автомобіль з водієм.
 
На території Херсонської області Мазепа С.В. та Костриця П.П. провели огляди місця події, під час яких вилучили документи, що були підставою отримання Куришком Я.В. товарів від ТОВ "Агропартнер-ХХI", відібрали пояснення у самого Куришка Я.В., в яких Куришко Я.В. визнав всі обставини заволодіння ним шляхом зловживання довірою майном ТОВ "Агропартнер-ХХI" на загальну суму 643663,06 гривень.
 
Жодного фізичного чи психологічного тиску або примусу правоохоронці не чинили, що підтверджується в тому числі заявами самого Куришка Я.В. на ім’я начальника Новокаховського РВ ГУ МВС України в Херсонській області та на ім’я начальника Біляївського РВ ГУ МВС України в Одеській області.
 
В подальшому, Куришко Я.В. перебуваючи в м. Нова Каховка попросив Ходоса В.В. поїхати з ним до генерального директора ТОВ "Агропартнер-ХХІ" Казимірова О.А. в с. Мирне Біляївського району Одеської області для вирішення боргових питань аби не доводити справу до карного розслідування, на що отримав згоду у Ходоса В.В. Про свій намір поїхати до с. Мирне Біляївського району Одеської області Куришко Я.В. телефоном повідомив самого Казимірова О.А. та свою дружину.
 
Після повернення з Одеської області Куришко Я.В. зрозумів, що надані ним пояснення цілком і повністю викривають його у вчиненні злочину передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство) та невідворотно потягнуться за собою кримінальну відповідальність, в зв’язку з чим Куришко Я.В. вирішив шляхом навмисної обмови та неправдивих свідчень опорочити  нас співробітників СДСБЕЗ Біляївського РВ ГУ МВС України в Одеській області Мазепу С.В. та Кострицю П.П. для уникнення кримінальної відповідальності за скоєне шахрайство.
 
9 лютого 2012 року Куришко Я.В. звернувся до прокуратури м. Нова Каховка із заявою про те, що Мазепа С.В. та Костриця П.П. його нібито незаконно затримали, викрали і силоміць вивезли в багажнику автомобіля до Одеської області, позбавили його волі та заподіяли йому фізичні страждання з метою отримання визнавальних пояснень. Своїми діями та зверненням до прокуратури Куришко Я.В. шляхом наклепу мав за мету уникнути відповідальності за свої шахрайські дії.
 
Користуючись тим, що його дружина є приятелькою дружини прокурора Нової Каховки, Я.Куришко добився, аби проти одеських правоохоронців порушили карну справу. За заявою Куришка Я.В. старшим слідчим прокуратури м. Нова Каховка Коваленком О.Є. 5 березня 2012 року було винесено постанову про порушення кримінальної справи щодо співробітників служби по боротьбі з економічною злочинністю Біляївського РВ ГУ МВС України в Одеській області Мазепи С.В. та Костриці П.П, за фактами перевищення влади, яке супроводжувалося насильством або погрозою застосування насильства та незаконного позбавлення волі Куришка Я.В. за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалося заподіянням фізичних страждань, протягом тривалого часу за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 365 та ч. 2 ст. 146 КК України.
 
Разом з цим у засобах масової інформації було розпочато цілеспрямовану агресивну компанію з дискредитації співробітників одеської міліції, масштаби якої дають підстави вважати, що ініціювалася вона навмисне і мала на меті виправдати в очах громадськості шахрая Куришка Я.В. і піддати обструкції міліціонерів Мазепу С.В. та Кострицю П.П
 
На початку скандалуначальник ГУ УМВС України в Одеській області Сергій Рєзников в інтерв’ю газеті "Сегодня" сказав, що насправді події розгорталися дещо інакше, ніж це подають мас-медіа."Милиционеры выехали в Новую Каховку задерживать мошенника -по заявлению жителя Беляевки, который пострадал от действий афериста. А долговые расписки были заранее приложены к заявлению. Задержанного по подозрению повезли в Беляевский РОВД, но не в багажнике, а в салоне. Однако по пути милиционеры остановились переночевать в гостинице. Через два дня мужчина вернулся в Каховку и обратился в местную прокуратуру. Никто не задержан, а правоохранители-одесситы не виноваты", - підкреслив С.Рєзников.
 
Однак інформація про “викрадення співробітниками одеської міліції каховського бізнесмена” набула такого розголосу, що місцеве міліцейське начальство поступилося і 16 березня 2012 року наказом за № 463 обидва співробітники були звільнені з органів.

Та на цьому справа не скінчилася. Невдовзі колишнього співробітника СДСБЕЗ Біляївського РВ ГУ МВС України в Одеській області Мазепу С.В. прямо на лікарняному ліжку було заарештовано і вивезено до Херсонської області, де взято під варту.

Переслідуванням піддається й інший колишній співробітник міліції - Костриця П.П. Обидва співробітники оскаржили своє звільнення у судовому порядку.
 
Слід відзначити, що постанова старшого слідчого прокуратури м. Нова Каховка Херсонської області Коваленка О.Є. про порушення кримінальної справи щодо конкретних осіб від 05.03.12 р. була винесена з грубим порушенням вимог КПК України, за відсутності приводів і підстав до порушення кримінальної справи, а також за відсутності даних, що б вказували на вчинення злочину міліціонерами Мазепою С.В. та Кострицею П.П., які виконували розпорядження свого безпосереднього начальства.
 
Інакше кажучи, комусь було дуже цікаво, аби кримінальна справа була порушена лише за однією заявою так званого потерпілого без достатніх доказів, які підтверджують реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини здійснення злочину). У справі відсутні будь-які данні, що  вказували б на наявність об’єктивних ознак злочину – лише заява самого "потерпілого", не підтверджена жодними доказами - ні показами свідків, ні відео- чи аудіозаписами, речовими доказами тощо.
 
Більше того, автомобіль, в багажнику якого міліціонери начебто перевозили потерпілого підприємця, взагалі не має багажника, що підтверджується фотографіями:

Тому звинувачувальні свідчення Куришка Я.В. щодо одеських міліціонерів є нічим іншим як обмовою та спробою уникнути карної відповідальності.
 
У зв’язку з цим, виникає питання: чому співробітники одеської міліції мають нести відповідальність за те, що сумлінно виконують накази свого безпосереднього начальства і чи повинні вони бути заручниками чиїхось афер, які чиняться під прикриттям високих прокурорських чинів?
 
Додатки: матеріали по справі.

Володимир ДОМЕНСЬКИЙ
svobodnaya.odessa.ua 
 

 

Новости от od-news.com в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/odnews

...

    powered by CACKLE