В Одеській області може продаватись отруйна кава: попередження
У роздрібну торгівлю на прилавки Одеської області потрапила мелена кава, в якій виявили дуже небезпечну речовину, а саме – охратоксин А. Кава була завезена з Австрії. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.
Як зазначили у відомстві, інформаційне повідомлення системи RASFF було отримане декілька днів тому, і в ньому йшлось про виявлення охратоксину А в меленій каві. Виробник кави – компанія “Gruppo Gimoka srl, Trezzano S/N”, Італія. Кава експортувалась з Австрії (оптовик: GUNZ Warenhandels GmbH, Mäder) до України (отримувач: ТОВ «ТД ГУРМАНДІЗ», вул. Костянтинівська 72, м. Київ, 04080 ).
«Держпродспоживслужба в Одеській області попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово проінформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в області, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», – йдеться у повідомленні.
Охратоксин А є органічною сполукою, похідною кумарину, мікотоксином з групи охратоксинів, що продукується мікроскопічними пліснявими грибами роду Аспергіл (Aspergillus ochraceus, Aspergillus carbonarius та ін.) і роду Пеніцил (Penicillium verru). Він є контамінантом (харчовим забруднювачем), тому являється серйозною загрозою для здоров’я та життя людини. Надзвичайно токсичний нейротоксин, потенційний канцероген для людини (група 2B), мутаген, тератоген та має сильну нефро- та гепатотоксичність, імуносупресор, викликає імунодефіцитні стани. Окрім кави, він зустрічається в зернових, бобових, пиві, родзинках, виноградному соку, вині, спеціях, м’ясі. Основна загроза охратоксину A полягає у його негативному впливі на нирки (нефротоксичність). Існують дані, що він здатний пошкоджувати нервову систему, пригнічувати імунітет, призводити до пухлин, негативно впливає на чоловічу репродуктивну систему, а також може проникати через плаценту, впливаючи на ембріони.
“Звертаємося до операторів ринку! В разі виявлення вказаного товару в обігу просимо повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області за адресою: м. Одеса, вул. 7-а Пересипська, 6, або за телефоном +380 (48) 716 1301 чи на електронну пошту gu@odesa.consumer.gov.ua” – наголосили у відомстві.
Новости от od-news.com в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/odnews