Ігуменя жіночого монастиря УПЦ в Одесі: Плідна робота на благо рідного міста
В Одесі відбулося засідання міської Історико-топонімічної комісії, на якому було розглянуто 63 питання. Більшість з них стосувалися перейменування вулиць міста.
Триває формування тематичних мікрорайонів у місті. На мапі Одеси з’явиться більше імен видатних українських вчених, художників, поетів, театральних діячів, життя і діяльність яких пов’язані із становленням та розвитком міста.
Як інформує офіційний сайт міста, понад 15 вулиць Суворовських у Пересипському районі мають отримати назви на честь видатних науковців різних галузей - істориків, фізиків, медиків та ін., які мали відношення до Одеси.
Також новими назвами на честь художників та митців пропонують доповнити мікрорайони у Київському та Хаджибейському районах міста.
Деякі з раніше обговорюваних назв потребували додатково узгодження з іншими консультантами та експертами. Так, цього разу комісія отримала відповідь від головного рабина Одеси та Півдня України Авраама Вольфа щодо коректного найменування колишньої площі Льва Толстого ім’ям видатного письменника, який жив в Одесі, Менделє Мойхер Сфоріма. Довідково: На цій площі немає жодної адреси житлових або адміністративних будівель.
Також було узгоджено найменування безіменного проїзду між вулицею Довженка та проспектом Гагаріна. Запропоновано назву провулок Санценбахера на честь колишнього пивоварного заводу, який був збудований на цьому місці наприкінці XIX ст.
Триває робота щодо винайдення подвійних топонімів або таких, що не відповідають часу. Так, ще для півтора десятка вулиць незабаром будуть підібрані нові назви. Серед них – вулиці Щукіна, Нікітіна, Спартаківська, Метрополітенівська та ін. Яскравим прикладом подвійних назв є чотири Хімічних провулки в Пересипському районі. При цьому, назва вулиці Хімічної залишиться незмінною.
Крім того, на засіданні комісії вирішувалися питання, які стосуються не лише перейменувань. Жвава дискусія виникла навколо пам'ятної дошки на честь Хаджибея. Питання щодо встановлення знака виносилося на обговорення декілька разів, починаючи з 2016 року. Після обговорення було прийняте рішення, що на Приморському бульварі буде встановлено пам’ятну дошку з таким текстом: «Тут і на прилеглій території в ХV-XVIII ст. була фортеця і місто Кочубіїв-Хаджибей – місце бойової слави українських козаків. У 1795 році отримало назву Одеса».
Історик Олександр Бабич запропонував почати процес присвоєння назв на честь одеситів, які загинули під час російсько-української війни – Героїв України і кавалерів трьох ступенів ордену «За мужність». Члени комісії одностайно підтримали пропозицію. Збір інформації та потенційних вулиць для перейменування вже розпочався.
Традиційно всередині літа члени комісії обговорюють кандидатури видатних одеситів, імена яких можуть з’явитися у вересні на Алеї Зірок Одеси. Комісія проголосувала за рішення щодо вшанування пам’яті письменника Олександра Козачинського (120 років із дня народження), художника Михайла Жука (140 років із дня народження) та академіка, письменника Олександра Дорошенка (80 років із дня народження).
Остаточні рішення щодо нових топонімів, запропонованих Історико-топонімічною комісією, прийматимуть депутати Одеської міськради після проходження процедур обговорення з громадськістю, що передбачені регламентом.
«Засідання історико-топонімічної комісії. Спілкування з колегами - прекрасними краєзнавцями, гарячими патріотами України та Одеси. Плідна робота на благо рідного міста». Так написала про цей важливий захід ігуменя Одеського Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря УПЦ, матушка Серафима. Вона також брала участь у засіданні комісії.
Новости от od-news.com в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/odnews