Одеські правоохоронці оголосили війну шахраям
Правоохоронці постійно проводять превентивні заходи з протидії шахрайським схемам та вживають заходи для притягнення правопорушників до відповідальності, але поради для власної перестороги громадянам зайвими ніколи не будуть.
«Один із розповсюджених видів шахрайства зараз пов’язаний із заволодінням грошима громадян під приводом продажу неіснуючих товарів через онлайн-простір, - розповідає начальник Одеського районного управління поліції № 1 Максим Бойко. – Нещодавно поліцейські викрили зловмисника, який ошукав дев’ятьох потерпілих, створивши на одному з вебресурсів оголошення щодо продажу мобільного телефону. Спілкуючись з потенційними клієнтами через мобільний додаток, він просив у них передоплату, а коли ж довірливі люди висилали зловмиснику кошти, він припиняв із ними зв’язок».
Щоб не потрапити у пастку зловмисників, полковник поліції радить дотримуватися наступних рекомендацій:
перед здійсненням замовлення досліджуйте репутацію інтернет-продавців, відгуки про них та товар, що пропонується;
перегляньте рейтинги та коментарі, що стосуються якості товару, обслуговування та доставки;
обирайте перевірених осіб, з якими ви мали позитивний досвід або яких рекомендують ваші знайомі;
звертайте увагу на офіційні платформи та вебсайти, які відомі своєю надійністю;
незнайомим продавцям не сплачуйте наперед гроші за покупки, навіть мінімальну передоплату, обирайте суб’єктів господарювання, які працюють на умові післяплати або готові зустрітися, показати і передати вам товар;
отримуючи товар у поштовому відділенні, обов'язково перевірте його на відповідність вашим очікуванням та заявленим характеристикам;
якщо у вас виникають сумніви, зверніться до продавця або виробника для отримання додаткової інформації.
Також поліцейський наголошує, що не варто приваблюватися нижчими чим у офіційного виробника цінами, бо зазвичай – це ще одна пастка аферистів. До прикладу, нещодавно правоохоронці викрили одесита, який ошукав десятьох співмістян, продавши їм дешеві талони на пальне через один із популярних сайтів оголошеннь. Як наслідок – люди придбали недійсні талони. Такий товар, зауважує правоохоронець, бажано купувати в офіційних представництвах.
«Пам’ятайте, що популярність онлайн-покупок призводить до збільшення випадків шахрайств. Будьте уважні, не поспішайте з прийняттям рішень та дотримуйтеся перелічених вище правил. Нехтування ними може призвести до фінансових втрат», - зазначає Максим Бойко.
Новости от od-news.com в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/odnews