Волонтери з Одеської області передали ЗСУ чергову партію автомашин
Відомий волонтер, керівник Благодійного фонду «Аджалик» Сергій Кривенко повідомив про передачу захисникам України ще чотирьох автомашин. Ця допомога відправиться у найгарячіші точки протистояння з російськими окупантами.
Поки волонтери працюють, влада думає над тим, як максимально ускладнити їм роботу та нарахувати їм побільше податків. Про це йдеться у статті, поширення якої мережею Фейсбук підтримав і Благодійний фонд Анжалик.
Бути волонтером в Україні - це вже за замовчуванням бути зобов'язаним і винним. Міністерство оборони не купує "весільні дрони"? Так, це волонтери винні, що не змогли довести доцільність. Купуєте ці весільні дрони самі? Робите один з найбільших зборів на дрони "Люті Пташки"? А податок з цих зборів заплатили? Податкова тут як тут. Про це йдеться у статті волонтерки Lyuba Shipovich.
19 квітня я вже піднімала тему оподаткування волонтерських зборів https://www.facebook.com/.../pfbid0WHV9QgiBc47zSeSyFW1BNR..., тоді я вірила, що це прикра помилка і ось зараз кабмін швидко все виправить. Навіть депутати підключились із зверненнями до кабміну. Віце-прем'єри Юлія Свириденко i Mykhailo Fedorov запевнили, що зміна постанови це не складно. Погоджувальну нараду за участю 4 міністерств провели.
А в чому ж проблема? Навіть зареєстровані в усіх реєстрах волонтери, які збирають всі чеки за покупки, мають запити і акти від військових, зобов'язані сплачувати податки із волонтерських зборів, якщо за ці кошти вони придбали щось таке, що не вказано в постанові 112 за 2016 рік. Ви вже здогадались, що в цій постанові немає ні дронів, ні антидронових рушниць, ні пультів, ні окулярів, ні старлінків і ще десятків технологічних товарів. Бо для чого нашій армії те, що МінОборони не закуповує. Допомагайте в тих межах, що вам законодавці визначили в 2016 році. Бо ще раптом купите щось таке, що допоможе військовим менше гинути.
FPV-дронів звичайно там теж немає. І коли в рамках проекту Люті Пташки Ihor Lutsenko зібрав на свою монобанку близько 20 мільйонів гривень, банк тут же поспішив дізнатись, на що будуть витрати, а податкова запевнила, що чекають сплату податків. Податків з коштів, за які ви всі, хто донатив, вже заплатили податок на дохід. А тепер ці кошти стали вважатись прибутком Ігоря. Хоча всі 100% він перерахував на закупівлю дронів. Нагадаю тих дронів, які не купує Міністерство Оборони, і які лише ми з вами та військові самі для себе купують. Захист Батьківщини - це не просто: збери собі кошти, придбай необхідне, ризикуй життям, а якщо раптом не помреш, то заплати податок на те, що придбав собі для захисту Батьківщини.
То що ж там з тим переліком? На початку травня, не дочекавшись жодного документу від урядовців, юристи Rasons Legal на наше прохання написали проект постанови, доповнивши її словами, що збір на будь-який товар, який передається військовим на їх запит і передача підтверджується актом прийому-передачі військовим, не оподатковується, і діє ця постанова з 24 лютого 2022 року. МінСоц відправив цей проект постанови на узгодження в інші міністерства. Не пройшло й місяця і відповіді прийшли від усіх міністерств. І тут сюрприз - МінФін вважає, що державний бюджет дуже сильно постраждає, якщо з волонтерів не брати податки. А представники МінФіну вирішили типу пожартувати "А якщо військові собі пеньюари попросять?". Дуже б хотілось цих урядовців в пеньюрах відправити поближче до передової.
Як перестати щоразу наступати на ті самі граблі і намагатись вирішити все без шуму? Щоразу вірю, що просто недопрацювали, що загалом ми усі боремось з одним ворогом і всі працюють на перемогу. А ні, без публічного розголосу, люди в київських кабінетах забувають, що йде війна, що тисячі вмирають за те, щоб і вони в тому числі могли сидіти в своїх кріслах. То що ж, давайте нагадаємо, що волонтерів в нас пів країни зараз. Що нас не можна не почути.
Що на волонтерах левова частка допомоги армії.
Новости от od-news.com в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/odnews