Грецька громада Одеси виступила проти перейменування вилиці Інглезі

Сайт мерії Одеси оприлюднив інформацію про пропозиції (зауваження), які отримані в ході громадського обговорення питань про повернення деяким об’єктам топоніміки у місті Одесі попередніх назв.

Відповідно до розпорядження Одеського міського голови від 14 вересня 2020 року №793 відбулося громадське обговорення питань про повернення деяким об’єктам топоніміки у місті Одесі попередніх назв.
Громадське обговорення відбулось 4 грудня 2020 року у форматі інтернет-конференції.

1. Найменування організаторів громадського обговорення:
• Київська районна адміністрація Одеської міської ради;
• департамент внутрішньої політики Одеської міської ради.

2. Зміст питання
Проведення громадського обговорення щодо повернення деяким об’єктам топоніміки у місті Одесі - вулиці Інглезі та проспекту Небесної Сотні попередніх назв.

3. Інформація про осіб, які взяли участь в обговоренні
Громадське обговорення проводилося у форматі інтернет-конференції та електронної консультації.
04 грудня 2020 року громадське обговорення з питань щодо повернення деяким об'єктам топоніміки в місті Одесі колишніх назв відбулося у формі інтернет-конференції, у якій взяла участь 81 особа. Серед учасників інтернет-конференції: представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, історико-топонімічної комісії при виконавчому комітеті Одеської міської ради та жителі міста Одеси.
Протягом двох місяців з дня проведення інтернет-конференції - з 04 грудня 2020 року по 04 лютого 2021 року - на вебпорталі Одеської міської ради «Соціально активний громадянин» citizen.omr.gov.ua, у спеціальному сервісі «Громадське обговорення», проводилося громадське обговорення у форматі електронної консультації із громадськістю міста Одеси щодо повернення деяким об’єктам топоніміки у місті Одесі попередніх назв.
Загальна кількість громадян, які взяли участь в онлайн-голосуванні щодо повернення деяким об’єктам топоніміки у місті Одесі попередніх назв склала 711 осіб.
Підсумки голосування:
«За» - 461 голос, або 64,8% від загальної кількості голосів;
«Проти» - 250 голосів, або 35,2% від загальної кількості голосів.

Зауваження та пропозиції від громадськості приймалися до 04 лютого 2021 року на вебпорталі citizen.omr.gov.ua та на адреси:
• Київської районної адміністрації Одеської міської ради
65114, Україна, м. Одеса, вул. Ак. Корольова, 9,
тел. 740-76-41; е-mail: kra@omr.gov.ua;
• Департаменту внутрішньої політики Одеської міської ради
65074, г. Одеса, вул. Косовська, 2-Д
тел.: 705-40-63; е-mail: politica@omr.gov.ua.

4. Інформація про пропозиції (зауваження), що надійшли за результатами обговорення
У більшості повідомлень, які надійшли на вебпортал, висловлюється підтримка ініціативи повернення об’єктам топоніміки у місті Одесі - вулиці Інглезі та проспекту Небесної Сотні - попередніх назв.
Одесити взяли активну участь у вирішенні цього історико-топонімічного питання. Загалом більша частина респондентів висловилась за повернення проспекту Небесної Сотні попередньої назви – проспект Маршала Жукова, а вулиці Інглезі – вулиця 25-ї Чапаївської дивізії.
Також надійшли пропозиції щодо перейменування проспекту Маршала Жукова на проспект Маршала Перемоги.
У свою чергу, Громадська організація «Традиція і порядок» запропонувала варіант перейменування проспекту Небесної Сотні на проспект Гетьмана Сагайдачного.
Громадська організація «Одеська обласна громада греків ім. Г.Г. Маразлі» виступила проти перейменування вилиці Інглезі, аргументуючи тим, що Д. Інглезі зробив значний внесок у розвиток м. Одеси та гідний того, щоб його пам'ять вшанували, назвавши в його честь вулицю м. Одеси.

Добавить комментарий

Новости от od-news.com в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/odnews

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *