В Одессе усилят карантинные ограничения
С целью противодействия распространению коронавирусной болезни COVID-19 на территории города Одессы, учитывая постановление Кабинета Министров Украины от 17 июня 2020 года № 500, комиссия ТЭБ и ЧС исполнительного комитета Одесского городского совета приняла решение об усилении карантинных ограничений с 22 июня 2020 года. Об этом пишет официальный сайт города.
ПРОТОКОЛ № 24
позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради
«20» червня 2020 року
Головував: голова комісії Труханов Г.Л.
Присутні: члени комісії
Запрошені: за окремим списком
Слухали:
Про необхідність вжиття додаткових протиепідемічних заходів для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на території міста Одеси.
З метою протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 на території міста Одеси, керуючись статтею 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», статтями 30, 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», враховуючи зміни, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 року № 500 до деяких актів Кабінету Міністрів України, комісія
ВИРІШИЛА:
1. Рекомендувати суб’єктам господарювання незалежно від форм власності, що ведуть свою господарську діяльність на території міста Одеси:
1.1. Прийняти до виконання та дотримуватись змін внесених постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 року № 500, до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 43, ст. 1394, № 45, ст. 1451, № 46, ст. 1477) — із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 480.
1.2. На період дії карантину забороняється:
- перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
- перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;
- самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;
- відвідування закладів освіти її здобувачами в групах більше 10 осіб, крім участі у державній підсумковій атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, зовнішньому незалежному оцінюванні, вступних випробуваннях, єдиному вступному іспиті з іноземної мови, єдиному фаховому вступному випробуванні, атестації у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів “КРОК”, а також здійснення підтвердження кваліфікації моряків, проведення підготовки моряків, членів екіпажів торговельних суден, зокрема тих, що здійснюють плавання внутрішніми водними шляхами України, та проведення підготовки судноводіїв малих/маломірних суден;
- проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід. Організатор заходу відповідальний за дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра;
- діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;
- здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом, зокрема пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більше ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб. Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та контроль використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення;
1.3. Внести (у разі необхідності) зміни до режимів роботи суб’єкту господарювання з метою встановлення початку роботи о 9, 10 чи більш пізній годині. На період дії карантину з метою обмеження скупчення громадян в транспорті та на шляхах прямування на роботу/з роботи застосування там, де це можливо, гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, дистанційну (надомну) роботу. Зокрема, встановити початок роботи о 10 або більш пізній годині суб’єктам господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності:
оптова та роздрібна торгівля;
ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів;
поштова та кур’єрська діяльність;
тимчасове розміщування та організація харчування;
страхова діяльність;
освіта;
надання соціальної допомоги;
мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.
1.4. Додатково провести роз’яснювальну роботу з підлеглими, працівниками щодо необхідності дотримання карантинних заходів, соціальної дистанції та для забезпечення здоров’я необхідності перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот.
1.5. Дотримуватися рекомендацій щодо карантинних заходів, особистої гігієни, організації розміщення засобів для обробки рук та забезпечення їх спиртовмісними антисептиками, обробки громадського транспорту, носіння засобів індивідуального захисту за відповідними рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України.
2. Рекомендувати суб’єктам господарювання, що ведуть свою господарську діяльність на пляжах міста Одеси вжити заходів по дотриманню фізичної дистанції між шезлонгами для відпочиваючих не менш ніж 1,5 метра.
Термін виконання: на період проведення карантинних заходів.
3. Департаменту транспорту та організації зв’язку Одеської міської ради розробити (скорегувати) маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств, установ, організацій для забезпечення можливості переміщення працівників на роботу/з роботи.
Термін виконання: 25 червня 2020 року.
4. Управлінню розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради:
4.1. Повторно попередити суб’єктів господарювання незалежно від форми власності про необхідність дотримання протиепідемічного режиму та соціальної дистанції, перебування в магазинах, торгових центрах, виставкових залах та місцях надання послуг з продажу продовольчої та непродовольчої груп товарів без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
4.2. Рекомендувати суб’єктам господарювання ресторанного та громадського харчування про необхідність забезпечення дотримання відстані між столами не менш 1, 5 метра та розміщення за одним столом не більше як чотирьох осіб (клієнтів, відпочиваючих, без врахування дітей віком до 14 років), якщо столи не відокремлені один від одного суцільною перегородкою;
4.3. Інформувати комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради про виявлені випадки порушення протиепідемічних заходів на території міста.
5. Рекомендувати Головному управлінню Національної Поліції України в Одеській області виконати пункт 5 Протоколу засідання комісії ТЕБ і НС виконавчого комітету Одеської міської ради №20 від 18 травня 2020 року.
5.1. Вжити превентивних заходів спрямованих на дотримання карантинних правил та організувати проведення підпорядкованими підрозділами додаткової роз’яснювальної роботи серед підприємців, керівників підприємств, організацій та установ, які надають послуги значної кількості громадян;
5.2. Організувати проведення рейдових груп з залученням представників відповідних виконавчих органів Одеської міської ради з метою перевірки дотримання карантинних заходів в громадському транспорті, торгівельних точках, виставкових залах, пляжах міста Одеси;
5.3. Забезпечити оформлення встановленим порядком попередження про порушення карантинних заходів громадянами або суб’єктами господарювання у відповідності до вимог чинного законодавства.
Термін виконання: на період проведення карантинних заходів.
6. Департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради організувати доведення вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 року №500 та рекомендувати закладам охорони здоров’я дотримуватися вимог Постанов Кабінету Міністрів України, протоколів засідань комісії ТЕБ та НС облдержадміністрації та ТЕБ і НС виконавчого комітету Одеської міської ради.
7. Рекомендувати Держпродспоживслужбі в Одеській області спільно з відповідними представниками Головного управління Національної Поліції України в Одеській області, виконавчих органів Одеської міської ради вжити заходів щодо припинення та заборони здійснення роздрібної стихійної торгівлі на пляжах міста Одеси і рекреаційних зонах.
8. Департаменту інформації та зв’язків з громадськістю Одеської міської ради забезпечити негайне оприлюднення цього протоколу та вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 року № 500.
Термін виконання: негайно
9. Про виконання заходів протокольного рішення комісії проінформувати департамент муніципальної безпеки Одеської міської ради у визначені строки письмово та на електронні адреси: bezpeka@omr.gov.ua, odunscz@omr.gov.ua.
10. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.
Голова комісії Г.Л. Труханов
Секретар комісії С.Ю. Багдонас
Новости от od-news.com в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/odnews