Інвестори нового родовища з видобутку графіту на Одещині закликали контролювати всі етапи реалізації проекту

Інвестори нового родовища «Графіт-Зарічна», що в Савранському районі Одещини створюють моніторингову групу для контролю власної діяльності. До групи увійдуть українські та іноземні експерти, екологи, громадські активісти та представники місцевої влади.
ТОВ «Українська постачальна група» завершила 3D-моделювання та обробку геологічної інформації родовища графітових руд на ділянці «Зарічна». Фахівці компанії завершили детальне вивчення геологічних й гідрогеологічних характеристик ділянки. Про це йдеться в офіційному листі, розповсюдженому прес-службою компанії 31 жовтня.
Менеджмент підприємства наголошує, що усі подальші роботи з розробки родовища, зведення видобувного і збагачувального комплексу відбуватимуться у тісній співпраці з представниками місцевої громади та влади Савранського району.
«Товариство готове до транспарентної співпраці з робочою групою у складі місцевих депутатів, голів сільських та селищних рад. Така робота передбачає співпрацю на кожному етапі проекту, а розпочати її можна зі спільного нагляду за проведенням буріння кількох контрольних свердловин ( у присутності робочої групи), - йдеться в офіційному релізі ТОВ «Українська постачальна група».
Спільна робота з представниками місцевої громади, екологічними активістами та представниками місцевих рад дозволить, на думку керівництва компанії-інвестора, уникнути будь-яких спекуляцій, інсинуацій та можливої дезінформації щодо імовірних наслідків зведення нового сучасного підприємства на території Савранського району.
«Спільна робота дасть можливість перевірки: - Безпечності графітового родовища та перевірки видобутого матеріалу на предмет відсутності позанормового радіаційного фону, - Проведення буріння гідрологічних свердловин для водопритоку, проектування системи водозабору й повернення чистої води до озера «Синє», - Підготовки проекту родовища з мінімальними екологічними наслідками, згідно з останніми світовими технологіями», - наголосили у своїй заяві представники компанії-інвестора.
В ТОВ «Українська постачальна група» підкреслюють, що під час реалізації проекту «Графіт-Зарічна» компанія використовуватиме сучасну інноваційну технологію з накриттям невеликої ділянки у місці видобутку рухомим ангаром, розміром 60 на 100 метрів, з подальшою рекультивацією після переміщення ангару на нове місце видобутку.
Представники компанії офіційно запросили до моніторингової групи іноземних експертів та представників українських НДІ, які будуть присутні при контрольному відборі сировини під час буріння, замірів, а також - на усіх етапах подальшого проектування та будівництва – йдеться в релізі.
Офіційне запрошення для моніторингу проведення робіт надіслано до Українського НДІ лісового господарства та агролісомеліорації ім.Г.Висоцького, Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України, Державного інституту з проектування підприємств гірничорудної промисловості «Кривбаспроект», Науково-виробничого об’єднання «Гіпроруда», Правобережної геологічної експедиції ДП «Українська геологічна компанія» та до представників компанії «АNZAPLAN» (Німеччина), яка безпосередньо проектуватиме та контролюватиме процес будівництва нового родовища на Савранщині.
Для спостереження за процесом буріння контрольних свердловин окремо запрошені одеські гідроекологи, представники Державної екологічної служби та Департаменту природних ресурсів Одеської області, журналісти.
Результатом роботи моніторингової групи стануть спільні висновки щодо безпечності та подальшого проектування видобутку корисних копалин на ділянці «Зарічна» Заваллівського родовища, а також можливість вибору найбільш екологічного варіанту роботи на майданчику, - впевнені в ТОВ «Українська постачальна група».
Для довідки: Загальні інвестиції у проект «Графіт-Зарічна» складуть 25 млн євро. Підприємство буде зареєстроване у Савранському районі Одеської області, де й сплачуватиме податки. Кількість нових робочих місць – 250. Орієнтовні надходження до бюджету – 30 млн грн на рік. З них 10-12 млн грн – до бюджету району. Час реалізації проекту – 20 років.

Добавить комментарий

Новости от od-news.com в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/odnews

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *