Схуднення без нервових напружень: одесити це можуть

Чи знайома вам така ситуація? Ви хочете схуднути, але скуті страхом. Зрештою наважуєтеся – але кидаєте, відступаючи перед труднощами та спокусами. Через певний час знову починаєте худнути, знову виснажуєте себе дієтою та навантаженнями, - і зриваєтеся ще швидше.

Ви такий не один (чи не одна) – таке відбувалося з мільйонами людей. Але вихід є.

Чому виникає така ситуація?

• Ви дієте як перфекціоніст: одразу сідаєте на жорстку дієту, робите вправи до болю в м'язах… І думаєте, що зможете довго протриматися в такому режимі.

• Дієта, на якій ви сидите, вам неприємна. Ви їсте не дуже смачні страви та забороняєте собі те, що любите.

• Ви очікуєте відчутних результатів (наприклад, втрати двох кг за тиждень) дуже швидко. Це пов'язано з тим, що ви хочете припинити дієту одразу після схуднення. А для закріплення результату слід змінити спосіб життя. Натомість, за такого підходу вас влаштує повільне схуднення.

• Навіть один раз порушивши дієту, ви втрачаєте віру в себе. І думаєте, що ніколи не зможете впоратися зі своєю зайвою вагою.

• Ви не бачите себе вже схудлими. Ваш мозок бачить вас тільки у нинішній комплекції, і не може уявити інакше.

Що ж робити, щоб ці проблеми подолані і ви схудли без напруження? Ось приблизний план дій.

1. Ставте собі реальні цілі на місяць чи тиждень. Наприклад, скидати по 2 кілограми на місяць. Якщо вийшло менше – не засмучуйтесь і не кидайте. Радійте, що схуднення почалося. А якщо більше, але ви ще не досягли бажаної ваги, - збільште ціль на наступний місяць.

2. Складіть план харчування, що поєднує приємне з корисним. Спочатку просто записуйте все, що ви їсте, - навіть дрібні перекуси. До підрахунку калорій та корисних речовин можна перейти пізніше. А поки що намагайтеся їсти те, що і корисно, і подобається вам.

3. Якщо дуже хочеться з'їсти щось шкідливе (цукерки, чіпси, ...) - з'їжте трохи. Намагайтеся балувати себе не більше одного разу на день та в розумних межах.

Якщо ви регулярно виконуєте ці три пункти і не худнете, або швидкість схуднення вас не влаштовує, переходьте до наступних пунктів.

4. Візьміть ваш список продуктів з пункту 2 та порахуйте калорії, скориставшись інформацією в Інтернеті. Знайдіть свою середньодобову потребу в калоріях, і щодня стежте, щоб її відчутно не перевищити.

5. Проконсультуйтеся з яким-небудь фахівцем, який розуміється на правильному харчуванні: дієтологом, фітнес-тренером, лікарем будь-якого фаху. Покажіть цій людині свій план харчування. Розкажіть, як він співвідноситься з тим, що вам хочеться з'їсти. Попросіть допомогти скоригувати дієту, знайти консенсус між ефективним схудненням та вашими харчовими уподобаннями.

6. Складіть таку програму тренувань, яку ви подужаєте. Спочатку можна довше ходити пішки. Потім додати прості вправи. Або іншу приємну вам рухову активність: плавання, танці. Багатьом із вас допоможе наявність партнера, з яким ви будете худнути удвох. Тоді ви мотивуватимете одне одного.

Навіть якщо ви виконаєте не всі пункти зі списку, але подужаєте більшу частину, ви вже почнете худнути.

І не зважайте на те, що кажуть інші.

Просто слідуйте плану протягом тридцяти днів – і побачите позитивний результат.

Олена Камінська

для "Погляд з Одеси"

Добавить комментарий

Новости от od-news.com в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/odnews